Yapay ve Doğal Şelale

YAPAY ve DOĞAL ŞELALE

Şelalelerin insan üzerindeki etkilerini sizler de farkındasınızdır. Yoğun iş hayatımızdan vakit bulup, gidip göremediğimiz doğa harikaları şelaleleri evlere taşımaya karar verdik en sonunda. Bizi rahatlatan, dinginlik veren bu yapay ve doğal şelale sistemlerine adeta bir doğa harikası muamelesi yaptık. Yapay ve doğal şelale sistemlerini artık evlerimizde, ofislerimizde, işyerlerimizde, gittiğimiz cafelerde, restaurantlarda, arka bahçemizde, parkta kısacası her yerde görüp doğa harikası görmüşçesine mutlu olmak istiyoruz.

YAPAY ve DOĞAL ŞELALE HAKKINDA

Yapay Şelale Nedir?

Yapay ve doğal şelale arasında yapay şelaleyi ele almak istedim öncelikle. Düşük maliyetli fakat yüksek huzur veren bu şelaleler insanlar tarafından fazlasıyla tercih edilen bir şelale türüdür. Natürelmiş gibi algı yaratırlar ki bunu çok da iyi yaparlar. Köyden kente göçün artmasıyla beraber hem kentlerde doğal görünümlere ihtiyaç artmıştır hem de insanların stresli hayatları dolayısıyla insanlar huzur aramaktadır. İşte yapay ve doğal şelale arasından yapay şelale insanlara bunu kolayca verebilmektedir.

Doğal Şelale Nedir?

Yapay ve doğal şelale kategorilerinden ikincisine geçelim şimdi de. Tamamiyle orman, dere, göl ve benzeri doğal ortamlardan toplanan taş, bitki ve benzeri elemanlarla hazırlanır yapay ve doğal şelale ikilisinden doğal şelale. Yapay şelaleyi anlatırken de natürellikten bahsettik fakat buradaki natürellik daha fazla diyebiliriz. Dışarıdan baktığınızda beşeri bir yapı olduğunu farkına bile varmaz, hiçbir yapı malzemesini gözlerinizle göremezsiniz.

Neden Doğal Şelale?

Daima değişen ve gelişen 21. Yüzyılda insanlar; asfalt yolların, beton blokların, kaldırımların, gürültü kirliliğinin, hava kirliliğinin, kalabalığın kısaca stresin içinde boğulup gitmektedir. Bu stresle başa çıkmanın yolları müzik dinlemek, kitap okumak, spor yapmak gibi ruhu dinlendiren aktivitelerdir. Yapay ve doğal şelale ikilisi tabi ki bunu fazlasıyla karşılamaktadır. Karşılamaktadır ki bolca tercih edilmektedir. Tabi ki doğal şelale, yapay şelaleye nazaran daha fazla doğal görünüm sunduğundan, gözünüze daha gerçek görünebilir.

Gölet Bakımı

Yapay ve doğal şelale ikilisinden yapay şelalenin birçok çeşidi vardır Gölet de onlardan biridir. Gölet alanı bol olan insanlar arasında fazlasıyla talep edilen bir hizmettir. Gölet, göl, yapay göller ve süs havuzları gibi durağan sularda zamanla zararlı organizmalar oluşmaktadır. Bu tarz oluşmalar için biyolojik mücadele öneriyoruz.

Atık Arıtımı İçin Bakteriler Neden Uygundur?

 • Maliyeti düşüktür.
 • Güvenli bir yöntemdir.
 • İş gücü ve ekipman açısından daha zahmetsizdir.
 • Parçalama işlemini tam şekilde yapar.
 • Kimyasal içerik içermez.

Süs Havuzu ve Çeşitleri

Yapay ve doğal şelale ikilisinden ilki yapay şelalenin çok fazla çeşidi olduğundan sizlere bahsetmiştik. Süs havuzu da bunlardan birisidir. Süs havuzu, zarafeti yansıtır. Suyun her zaman rahatlatıcı ve terapi özelliği vardır ve süs havuzlarında bunun somut halini kendiniz şahit olursunuz. Sizlere bazı süs havuzu çeşitlerinden de bahsetek istiyoruz;

 1. Fıskiye sistemli doğal ve yapay havuzlar
 2. Şelale havuzları
 3. Bitki havuzları
 4. Su küresi
 5. Heykel havuzları
 6. Yapay kaya havuzları
 7. Duvar şelale sistemli doğal ve yapay havuzlar
 8. Göletler
 9. İç ve dış mekan beton süs havuzları
 10. Balık havuzları

YAPAY ve DOĞAL ŞELALE HUZURU

‘Suyun olduğu yerde medeniyet de olur.’ derler bilirsiniz. Çünkü suyun anlamı berekettir, huzurdur, dinginliktir, sakinliktir, kararlılıktır, iyileştirici olmaktır, arınmış olmaktır. Maalesef ki Türkiye’de herkes suya hemen erişemiyor. Kıyı şehirleri hariç iç bölgelerdeki özellikle kırsal bölgelerdeki insanlarımız için su özellikle deniz görmek büyük bir ayrıcalık. Ki gelin görün ki denize kıyısı olan şehirde yaşayan insanlar bilene sıklıkla denizi görebiliyor onu da bilmiyoruz tabi.

Hafta sonu geldiğinde kendimizi hemen ormana, dere kenarlarına, göllere atıyoruz. Hafta içi sırtımıza yüklenilen sorumluluklardan ve stresten 2 günlüğüne de olsa kurtulmak istiyoruz. Her zaman buna erişemiyoruz maalesef ki. İnsanlar olarak baktık ki istediğimiz zaman suya erişemiyoruz o zaman biz suyun erişebilir olmasını sağlayalım diyoruz ardından yapay ve doğal şelale piyasalarının yavaştan oluşmasını sağlıyoruz. Tabi sonraları bu fikir çok tutuluyor ve şuan herkesin kolayca erişebileceği bir hizmet oluyor. Evinize, bahçenize, ofisinize, balkonunuza dahi bu yapay ve doğal şelale sistemlerinden istediğiniz herhangi birinin yapımını sağlamak artık sandığınızdan çok daha kolay hale geldi. Bu yazımızdan sonra siz de tereddüt etmeyi bir kenarı bırakın ve yapay ve doğal şelale sistemlerinden birini derhal edinin.

 

Call Now ButtonTelefon