Dış Cephe Uygulamaları

 

Dış Cephe Kaplama Uygulama Teknikleri

Kolon yivleri, denizlik dibi gibi iskele her çalışma seviyesinde, tam olarak çalışma platformları kalas ile döşenmelidir ve yan yana en az iki adet olmalıdır. Böylece ustalar ip süresince kesintisiz çalışma imkânına sahip olurlar. Bu çalışma platformları mümkünysa çelik ve ferforje olmalıdır.

Dış cephe mantolama kaplamaları uygulamasında iş güvenliği yönünden yağışlı ve nemli havada kaymayı engellemelidir. Hem de kalasların yanına takılacak bir tekmelik el makinalarının ve malzemelerin asağıya düşmesini engeller ya da çalışma iskelesinin branda ile kaplanması hem çalışanların hem de etrafnin güvenini sağlayacaktır. İskelenin çelik olması elektrikli el makinalarının tehlikesini çoğaltmaktadır. Bu yönden dış cephe kaplaması uygulaması için çalışan personelin kullanması amacıyla iskeleye her katta branşman veren topraklı etans bir şebeke tesis edilmeli elektrikli aletler en kısa noktadan, enerjiye kavuşturulmalıdır. Sağlık bir dış cephe kaplama uygulaması yapılabilmesi için yukarı katlara malzeme çekilen vinç ve makara ekipmanı iskelenin rastgele bir noktasına monte ediliyorsa iskelenin o aksi sabitlemeleri, sıkılaştırılmalı ya da takviye bir aks ek edilmelidir.

Bu noktanın etrafyi güven şeridi ile çevrilmelidir. İçinde oturulan çok katlı binada program yapılıyorsa, oturanlar çocukları bakımından uyarılmalı ve ufak aktif çocukların iskeledeki işçilere özenip pencere ve balkonlardan iskeleye çıkmalarının mümkün bir hal oldugu gözden kaçırılmamalı, gerek görülürse dışa açılan pencere ve kapılarını sabitlemeleri istenmelidir.

Bu bunun dışında güven yönünden da makul olacaktır. Hem de oturulan binalarda iskele ana giriş ve çıkışlar üstünde kuruluysa bu kısımlara tünel şeklinde geçici bir malzemeden markiz yapılması (Kontraplak –OSB) bir çok sorunlu hali ortadan kaldırır. 30 mt yükseklikteki bir binanin sıva ve boya programı sırasında en üst katından uçan boya ve harç malzemesinin nereye kadar gideceği bilinmediğinden etrafdeki arabalarda leke yapmaktadır. Bu yönden branda ile çalışılmalı mümkün değilse en geniş güven şeridi uygulanmalıdır. Yüksek katlı binalarda cephenin dikine uzunluğu buna bağlı olarak yatay mesafelerin fazlalılığı az katlı binalara göre program ve çözümleri daha özel kılmaktadır.

Dış cephe kaplaması için bu özelliklerden bazılarını sıralarsak:

1-Çalışma iskelesi düzeni, çalışmaların güvenliği ve etraf güveni.
2-Rüzgar yüklerine karşı alıncak tedbirler .
3-Cephe kaçıklıklarıda kolay tedbirler.
4-Detay malzeme seçimi ve sonlandırma.

Etiketler Makaleler

Mantolama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Mantolama Çeşitleri

Mantolama

Mantolama Malzemeleri Nelerdir?

Mantolama Firmaları

Mantolamanın Faydaları

Dekoratif Mantolama

İç Cephe Mantolama

Isı Yalıtımı Nedir?

Mantolama Fiyatları 2020

Mantolama Malzeme Fiyatları 2020

Dış Cephe Mantolama Fiyatları 2020

Dış Cephe Mantolama Malzeme Fiyatları

Mantolama İşçilik Fiyatları 2020

Mantolama Fiyat Hesaplama

Dış Cephe Kaplama

Mantolama Firmaları

En İyi Mantolama Firmaları

İzmir Mantolama Fiyatları

Mantolama Modelleri

 

Call Now ButtonTelefon